4. Základní škola v Kolíně s klasickými třídami
a třídami s rozšířenou výukou hudební, výtvarné a tělesné výchovy

Skip Navigation Links4. ZŠ Kolín > Naši žáci > Hiphopová skupina ENDORLINO

Hiphopová skupina Endorlino

Endorlino jsou tanečníci street dance. Trénují ve třech věkových kategoriích – miniděti, děti a junioři.

Na taneční scéně působíme přes 20 let. V současnosti u nás tančí 24 minidětí, 23 dětí a 18 juniorů. Na facebooku nás najdete jako Endorlino Kolín.

Letní taneční soustředění

Letní taneční soustředění se uskuteční od 16.7.2023 do 22.07.2023.

Endorlino 2015/2016 - fotogalerie

Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino Hiphopová skupina Endorlino

ENDORLINO ve zpravodaji

Ve ZPRAVODAJI města Kolína se objevila zpráva o naší taneční skupině Endorlino i s fotografií s panem starostou.

Endorlino zazářilo v Bratislavě
Taneční hip-hopová skupina Endorlino ze 4. ZŠ má za sebou úspěšnou sezónu. Ve školním roce 2013-2014 vystoupila na 22 závodech a jen dvakrát nedosáhla na stupně vítězů. Skupina získala i celorepublikový titul Nejlepší taneční skupina. Největší úspěch zaznamenala v mezinárodní taneční soutěži The School Dance 2014. Na tzv. divokou kartuprošla do velkého finále v Bratislavě jako jediná škola z České republiky. Sbírku pohárů přinesli tanečnícido obřadní síně kolínské radnice 25.června, kdy jim k úspěchům pogratuloval starosta Vít Rakušan.

Úspěchy ENDORLINA

Taneční skupina pracuje 15 let. Na začátku jsme se věnovali převážně tanečnímu aerobiku a až po pěti letech začala skupina zařazovat prvky hiphopu. Tento nový směr, kterému se v té době věnovalo málo skupin, začal od začátku nést ovoce v podobě dobrých výsledků na soutěžích. Začali jsme se prosazovat nejdříve v oblastních a okresních soutěžích. To nás stále více motivovalo a přesvědčovalo, že to je ono.

Posledních pět let tvoří závodní sestavy a vytváří stále náročnější choreografie trenérka Anna Arltová. Když jsme přijeli na závody před těmi pěti lety, byli jsme zařazeni mezi moderní tance a nebylo nás moc. Dnes, když přijedeme na celostátní závody, tak je nás nejvíce ze všech druhů tance a často je naše soutěž rozdělena do několika kol nebo do několika oddělených soutěžních skupin. O to jsou naše výsledky významější.

Ve školním roce 2013/2014 jsme byli na 22 závodech a pouze dvakrát jsme nestáli na stupních vítězů, jen těsně pod ním. Vyhráli jsme okres i kraj a v celostátním měřítku jsme byli oceněni titulem Nejlepší taneční skupuna. Tančíme ve dvou kategoriích - děti a junioři a na závodech je to moc zajímavé. Jsme skvělá sehraná parta, což porota často vyzdvihla v hodnocení. Často se stane, že vezeme ze závodů dva poháry a radost se násobí. Držíme si palce navzájem.

Asi nejvíce si ceníme úspěchu ve School dance. Po hlasování jsme získali od odborné poroty divokou kartu a zúčastnili jsme se Velkého finále v Bratislavě jako jediná škola z České republiky se skladbou Red Kiss. Naše skladba House získala ve druhém kole hlasování první cenu. V červenci jedeme na soustředění do Rokytnice nad Jizerou a začínáme trénovat nové věci a chceme dál úspěšně reprezentovat naší školu - ZŠ Lipanskou, naše milované město Kolín i Českou republiku . Všem tanečníkům, rodičům, kteří nám také pomáhají, trenérům, kteří věnují naší skupině spoustu volného času děkujeme.

Endorlino u pana starosty Endorlino u pana starosty Endorlino u pana starosty Endorlino u pana starosty

SCHOOL DANCE 2014

Endorlino Endorlino postoupilo do finále taneční soutěže The SCHOOL DANCE 2014, která se uskuteční 18. 6. 2014 v Bratislavě ve Slovenském národním divadle. Stalo se neuvěřitelné! Z 286 škol, 362 videí a z 6000 dětí jsme nepostoupili z hlasování, ale porota nám udělila divokou kartu a budeme vystupovat ve Slovenském národním divadle v Bratislavě SE SKLADBOU RED KISS. Všichni máme z úspěchu velkou radost.

Průběžné informace o RED KISS ve finále (včetně fotek a videí) můžete sledovat na www.facebook.com/eKabinet.

Endorlino v TV

RTVS - od času 24:20
TA 3 - od času 04:13

Psali o nás

Ekabinet

Druhá radostná zpráva. Na ekabinetu proběhlo nové hlasování a naše vystoupení House získalo nejvíce hlasů a naši tanečníci vyhráli XBox. Endorlino tak v této soutěži vybojovalo finále v Bratislavě se skladbou Red Kiss a 1. cenu ve druhém kole hlasování se skladbou House. Tak to už něco znamená, vážíme si toho.

Chcete vyhrát triko The SCHOOL DANCE? Stačí dát Like vzdělávacímu portálu eKabinet.cz na www.facebook.com/ekabinet a do 16. června si tipnout, kolik Likes získala všechna videa celkem v taneční soutěži na www.schooldance.cz. :)

O nejlepší pohybovou skladbu 2013/2014

Jedná se o postupovou soutěž, které se mohou zúčastnit všechny školní kroužky, družiny, amatérské taneční skupiny. Více v akcích školy.