4. Základní škola v Kolíně s rozšířenou výukou hudební, výtvarné a tělesné výchovy

Vloženo: vedení školy 22.12.2017 v 12:07:36
Poslední aktualizace: vedení školy 22.12.2017 v 13:03:17

přejí pedagogičtí i provozní zaměstnanci školy.
Veselé vánoce

Alena Polenská - kapitánka ženské hokejové reprezentace ČR na 4.ZŠ

Vloženo: Mgr. Bohumil Herčík 21.12.2017 v 12:02:08

V úterý 19.12.2017 jsme v hudebním sále naší školy přivítali zajímavého hosta. Byla jím kapitánka ženské hokejové reprezentace České republiky Alena Polenská. Žáci našich hokejových tříd si vyslechli zajímavé povídání o Aleniných prvních krůčcích na ledě našeho oddílu SC Kolín, dále o jejím odchodu, hokeji a studiu v USA, o reprezentační kariéře i o současném angažmá v profesionální ženské hokejové lize v Rusku, konkrétně v Dynamu Petrohrad. Besedu okořenila i videem z hokejových zápasů amerických univerzit a na závěr proběhla i autogramiáda. Mnoho dotazů z řad našich žáků potvrdilo zájem a spokojenost s celou akcí. Velký dík patří paní kolegyni Aleně Sosnovcové, která byla kdysi Aleninou třídní učitelkou na 6.ZŠ Kolín a její návštěvu u nás zprostředkovala. S Alenou Polenskou měla ještě do školy zavítat i naše absolventka a také reprezentantka Kateřina Mrázová, ale ze zdravotních důvodů se omluvila a její návštěva se uskuteční někdy v budoucnu.

Vyhlášení VV soutěže "Pestrý svět"

Vloženo: Mgr. BcA. Jana Hřibová 20.12.2017 v 22:57:02

V sobotu 9. prosince proběhlo slavnostní předání cen 3. ročníku soutěže "Pestrý svět" na Neviditelné výstavě v Praze. Porota vybírala z cca 250 prací na téma "Knihomolové a knihomolky". V soutěži šlo o propojení dvojího způsobu vnímání (vnímání dětí se zrakovou vadou a jejich vrstevníků, pro které je pohled na svět očima naprosto samozřejmý). Cílem soutěže bylo vytvořit nejlepší plastické dílo.

Jednu z hlavní cen ve své kategorii získala i naše žákyně Anna Michaela Hančová ze 7. B (kategorie: vidíme - děti bez zrakové vady 6 - 13 let). Míše se podařilo uspět ve velké konkurenci, kterou jí byli žáci ze základních uměleckých škol z různých částí republiky. Jedná se tak o velký úspěch.

Vyhlášení VV soutěže

Více o akci a fotografií

Kolínská vánoční laťka

Vloženo: Mgr. Irina Hronová 17.12.2017 v 21:28:54
Poslední aktualizace: Mgr. Irina Hronová 17.12.2017 v 21:29:18

13.12.20017 proběhl 10.ročník Kolínské vánoční laťky ZŠ. Naši žáci 6.-9. třídy reprezentovali školu ve skoku vysokém v hale Spojů (Kolín). Všichni účastnici předvedli vysoké nasazení a maximální bojovnost. Jakub Douděra (8.třída) vyhrál zlato!!!, Jakub Peroutka (6.třída) – bronz !!! ??

Více fotografií

Soutěž o nejoriginálněji ozdobený vánoční stromek

Vloženo: Mgr. Marcela Jírovcová 12.12.2017 v 13:42:00
Poslední aktualizace: Mgr. Marcela Jírovcová 17.12.2017 v 21:27:58

Ve čtvrtek 7.12.2017 žáci II.B zdobili jeden ze 13 vánočních stromečků v OC Futurum Kolín. Stromeček vyzdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami a akci si náramně užili. Budou rádi, když je za jejich úsilí odměníte odevzdáním hlasu na hlasovacím lístku. Hlasovat můžete do 15. prosince 2017. Na 1 osobu lze vyzvednout max 5 hlasovacích lístků v OC Futurum.

Zdobení vánočního stromečku

Více informací a fotografií

Skvělé výsledky v literární soutěži Macharovo pero

Vloženo: Mgr. Iva Kronusová 11.12.2017 v 00:14:06
Poslední aktualizace: Mgr. Iva Kronusová 11.12.2017 v 00:31:22

Již po dvanácté se první prosincovou středu v čítárně Městské knihovny Kolín rozdávaly ceny Macharovo pero nejlepším malým literátům, kteří se tentokrát poprali s tématem Lež má krátké nohy. Celkově dorazilo 145 prací, v 2. kategorii se zúčastnilo 92 žáků. Na prvním místě se umístil Václav Semenec ze 7.A, na třetím místě Adam Mráz ze 7.A, čestná uznání obdrželi Matyáš Zatřepálek a Michaela Sochorová z 9.B. Kromě opravdových luxusních per za první místa si další výherci odnášeli poukázky na nákup knih v jednom z místních knihkupectví.

Macharovo pero 2017

Třídní schůzky

Vloženo: vedení školy 11.11.2017 v 16:35:29
Poslední aktualizace: vedení školy 25.11.2017 v 17:47:36

Srdečně vás zveme na třídní schůzky 30. listopadu 2017. Třídní schůzky budou zahájeny pro  1. stupeň v 16:00 v kmenových učebnách, pro 2. stupeň v 16:45 tamtéž.

Florbalové turnaje

Vloženo: Bc. Jindřich Smejkal 19.11.2017 v 22:13:16
Poslední aktualizace: Bc. Jindřich Smejkal 22.11.2017 v 21:52:03

V minulých dnech se na Kolínsku konaly florbalové turnaje chlapců ze 6. - 7. tříd. V okrskovém kole se soutěže zúčastnila za naši školu dvě družstva, která se umístila na 1. a 2. místě.

V okresním finále mohlo nastoupit jen jedno z našich družstev, nicméně ani tam nebyli naši žáci poraženi a v konkurenci 18-ti škol kolínského okresu obsadili nejvyšší příčku. Jako vítězové si zajistili postup na krajské finále, které se uskuteční 13. prosince na Kladně, kde se pokusíme probojovat mezi nejúspěšnější školní týmy v celé republice.Florbal Florbal

Poslední aktualizace: vedení školy 31.10.2017 v 00:15:42

Letošní Mistrovství světa v aerobiku se konalo v holandském Leidenu. Na soutěž se musí dívky kvalifikovat ve třech kvalifikačních závodech u nás v ČR, na mezinárodním závodě (mistrovství Evropy, mistrovství světa) se dostanou pouze tři nejlepší z ČR.

Sabina závodila v kategorii Kadet (11 - 13 let). V květnu proběhlo ME, odkud si Sabina přivezla zlato. MS je ale vždy náročnější, neboť se účastní i země jako je Austrálie, kde mají také výborné závodnice. Závod je tříkolový, děvčata dostávají průběžné hodnocení od poroty. Sabina byla od prvního kola na 1. místě, což je obvykle velký tlak, protože musí předvést opravdu perfektní výkon, aby si místo udržela. Za tím vším je práce trenérů, kteří musí umět připravit závodníka nejen fyzicky, ale i psychicky.