4. Základní škola v Kolíně s rozšířenou výukou hudební, výtvarné a tělesné výchovy

Jazykový zájezd do Paříže

Datum akce: 28.05.2018 - 31.05.2018
Rozvoj gramotností: finanční, čtenářské a mediální, dopravní, bezpečnostní
Vložil: Bc. Andrea Pražáková, vloženo 22.03.2018 v 14:58:44
Poslední aktualizace: Bc. Andrea Pražáková dne 11.06.2018 v 15:06:39

Jazykový a poznávací zájezd do Paříže + Disneyland.

PAŘÍŽ a DISNEYLAND 2018

Ve dnech 28.5. – 31.5. jsme se my, žáci ZŠ Lipanská, zúčastnili poznávacího zájezdu do Francie a chtěli bychom vás informovat o jeho průběhu.

1.    1. den – sešli jsme se u autobusu v 19:15, naložili jsme věci a vydali se přes Rozvadov a Norimberk až do Francie. Na cestě nás za CK provázel Ing. Roman Škrabánek.

2.    2. den – po dlouhé a klidné noci jsme se ráno zastavili na jedné z benzínových stanic ve Francii. Po ranní očistě jsme snědli nějaké dobroty z domova, poté nám už zbývala hodina cesty do pohádkového světa, ráje dětí, do kouzelného Disneylandu. Po dvouhodinovém čekání jsme objeli celý areál vláčkem. Poté jsme prošli všemi místními světy: Frontierlandem, Fantasylandem, Discoverylandem a Adventurelandem. Panenky nás provedly všemi kontinenty na atrakci „It’s a Small World“. Děsivý Jack Sparrow nás provedl na lodi skrýšemi pirátů a sjeli jsme i několik vodopádů na atrakci „Pirates of the Caribbean“. Vzhůru nohama jsme jeli na šílené atrakci „Indiana Jones and the Temple of Peril“. A ti nejodvážnější se nechali vystřelit raketou na atrakci „Star Wars Hyperspace Mountain“. Pochopitelně jsme si nenechali v 17 hodin ujít průvod myšáka Mickeyho a myšky Minnie s alegorickými vozy a dalšími Disneyho postavami. Jako horníci jsme se cítili na atrakci „Big Thunder Mountain“, kde jsme v důlních vozíčcích podjeli vodu a užili jsme si bláznivou jízdu na skále. Do cíle atrakce jsme dorazili mokří, protože jsme projeli vodou. Poté nechyběla ani dominanta Disneylandu „Sleeping Beauty Castle“ neboli zámek Šípkové Růženky. Ve 20:30 jsme odjeli na předměstí Paříže, kde nás čekal luxusní hotel. Vyčerpaní jsme za hukotu bouřky usnuli.

3.    3. den – ráno jsme měli v hotelu výbornou kontinentální snídani: croissanty, bagety, šneky z listového těsta s pudinkem a rozinkami, kávu, džusy a spousty dalších dobrot. Po snídani jsme se vypravili na cestu, byli jsme necelou hodinku od centra Paříže. Všichni jsme napjatě a netrpělivě čekali na první památky Paříže. Autobus s námi udělal okružní jízdu, viděli jsme, kde kdysi dávno stávala Bastila, projížděli jsme kolem slavné katedrály Notre Dame. Nechyběl ani Louvre nebo Vítězný oblouk a samozřejmě Eiffelova věž. Pan Škrabánek nám k tomu sdělil spousty zajímavostí a upozornil nás, ať si je pamatujeme, protože je budeme ještě potřebovat.

Autobus nás vysadil nedaleko Eiffelovy věže. Jen co jsme prošli kontrolou a vystáli frontu, už jsme šlapali po schodech až do druhého patra. Pro mnohé to byl bobřík odvahy. Ale pohled z výšky za to opravdu stál. Poté jsme jeli metrem k Vítěznému oblouku. Měli jsme rozchod a znovu jsme se sešli u parku, ve kterém leží muzeum Louvre, kde jsme viděli slavnou Mona Lisu. Někteří stihli zajít i do egyptské části a viděli sfingu a další. Odtud jsme se přesunuli na nábřeží, nastoupili jsme na loď a jeli jsme po Seině a kochali se památkami. Poté nás pan Škrabánek zavedl do Latinské čtvrti, kde jsme povečeřeli. Někteří ochutnali opravdové delikatesy Francie jako například škeble nebo cibulačku s krutony. Po večeři jsme se přesunuli do autobusu, který nás převezl na místo, odkud byla krásně vidět noční Eiffelova věž. Dokonce jsme i stihli půlnoční blikání Eiffelovy věže. Poté jsme už nasedli do autobusu a vydali jsme se domů.

4.    4. den – ráno jsme již byli ve Spolkové republice Německo a pan Škrabánek vyhlásil soutěž o krásného plyšáka Mickey Mouse. Soutěž spočívala jen v tom, co jsme si zapamatovali. Bylo nám položeno deset otázek ohledně Francie. Soutěž byla napínavá, protože vědomosti byly hodně vyrovnané, dokonce došlo i k rozstřelům, ale nakonec si Mickey našel svého výherce. Poté nám pan Škrabánek pustil ještě nějaký film a ani jsme se nenadáli a byli jsme v Kolíně. Nadšené děti odcházely plné zážitků od autobusu. Ale nesmíme zapomínat na ty, bez kterých by tento zájezd nemohl být: v první řadě CK Monatour; skvělý pan Roman Škrabánek; páni řidičové; paní učitelka Andrea Pražáková, která vyřídila všechno papírování a samozřejmě pedagogický dozor paní zástupkyně Renata Němečková, paní učitelka Lada Dudková a paní učitelka Jana Hřibová. Děkujeme!!!

za účastníky zájezdu Filip Špringl Jazykový zájezd do Paříže

  Vložil: Mgr. Renata Zachařová v 13.06.2018 08:08
  Poslední aktualizace: -
  Počet fotografií: 16
Jazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do PařížeJazykový zájezd do Paříže