4. Základní škola v Kolíně s rozšířenou výukou hudební, výtvarné a tělesné výchovy

KMD - PYGMALION

Datum akce: 07.11.2018
Rozvoj gramotností: čtenářské a mediální
Vložil: Mgr. Iva Kronusová, vloženo 11.09.2018 v 19:08:08
Poslední aktualizace: -

Ve středu 7.11.2018 nás čeká první akce KMD v letošním školním roce - odpolední představení v Divadle na Vinohradech. Odjezd od školy v 11.30, plánovaný příjezd kolem 19. hodiny.

PYGMALION – J. Bernard Shaw

Bezpochyby nejslavnější hru Bernarda Shawa (1856–1950) inspiroval příběh o bájném sochaři Pygmaliónovi, jenž zatoužil vdechnout život soše, do které se zamiloval. V Shawově moderní variaci, podle níž vznikl neméně oblíbený americký muzikál My Fair Lady, je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel. Pygmalión uvede DnV v překladu Jiřího Joska.

Obsazení:

Květinářka Líza:   Šárka Vaculíková, Profesor Higgins:   Jan Šťastný,Plukovník Pickering:   Tomáš Töpfer, Popelář Doolitle:   Svatopluk Skopal, Paní Higginsová:   Libuše Švormová, Paní Pearsová:   Naďa Konvalinková

Režie: Juraj Deák

Délka představení: 2:30 hod.

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků