4. Základní škola v Kolíně s klasickými třídami
a třídami s rozšířenou výukou hudební, výtvarné a tělesné výchovy

13. ročník Soutěže Finanční gramotnost - krajské kolo

Datum akce: 04.02.2024 - 04.03.2024
Rozvoj gramotností: finanční
Vložil: Ing. Barbora Tafelová, vloženo 08.02.2024 v 11:08:30
Poslední aktualizace: Ing. Barbora Tafelová dne 13.02.2024 v 14:08:01

Z I. kategorie postupují do krajského kola: Tomáš Talacko, Marina Petrová, Sebastian Wagner


ZADÁNÍ PROJEKTU: případová studie SFG – kategorie I. Milí žáci, konec školního roku se kvapem blíží a než se nadějete, obdržíte vysvědčení. Taková událost si zaslouží větší pozornost, a proto jste se se svými spolužáky rozhodli uspořádat pro svou třídu oslavu konce školního roku. Příprava oslavy určitě zabere spoustu času. Začněte s plánováním co nejdříve. Zamyslete se nad tím, co je potřeba pro takovou pořádnou oslavu zajistit. Není toho málo, že?! Tak do práce! Buďte kreativní, ale zároveň nezapomeňte být realističtí! Vytvořte prezentaci o rozsahu 6 ručně psaných či kreslených stránek, oskenujte a poskládejte do jednoho PDF souboru o maximální velikosti 30 MB. A na co byste se měli mj. zaměřit a do prezentace uvést? 
• ANKETA Vymyslete takovou otázku svým spolužákům, která vám nejvíce pomůže při plánování oslavy. 
• MÍSTO KONÁNÍ A ORGANIZACE Vyberte místo, kde budete vaši oslavu pořádat. Oslavy pod širým nebem mají své kouzlo, ale co když vám nebude přát počasí? Máte záložní plán? Stačíte na vše sami, nebo budete využívat pomoc dalších osob? Budete pouze postávat nebo své hosty někam usadíte? 
 • POZVÁNKA Vyrobte pozvánku, na kterou uvedete všechny důležité údaje a zahrňte ji do své prezentace. Pozvete i svého třídního učitele? Budete pro něho mít nějaký dárek? Jaký? Bude mít Vaše oslava nějaké nosné téma? 
 • ROZPOČET Sestavte co možná nejpodrobnější rozpočet Vaší oslavy. Pro sestavení rozpočtu bude jistě důležité vědět, pro kolik hostů je oslava určena. Jak zajistíte financování? Uveďte zdroje peněz, ze kterých chcete čerpat. Do konce roku zbývá ještě pár měsíců. Nebylo by možné nějaké finanční prostředky ještě získat vlastním přičiněním? • OBČERSTVENÍ Jaké zajistíte pro své hosty občerstvení? Nezapomínejte, že bude červen a léto v plném proudu. Myslete proto i na vhodnost použitých surovin. Budete vše potřebné nakupovat hotové nebo si vypomůžete i vlastními silami? Jaké použijete suroviny a jak si je opatříte? Nezapomínejte, že nic není zcela zdarma. Jak budete občerstvení hostům servírovat? Z čeho budou hosté pít a jíst? 
 • PROGRAM Bude Vaše oslava jenom milým setkáním nebo zajistíte nějaký program či organizovanou zábavu? 
 • HYGIENA Vaši hosté si budou jistě potřebovat „odskočit“ nebo alespoň umýt ruce. Jak jim toto umožníte? Budete mít zajištěné hygienické potřeby? 
 • ZÁVĚREČNÝ ÚKLID A NAKLÁDÁNÍ S ODPADY Kdo Vám pomůže se závěrečným úklidem. Nezapomínejte, že nestačí jen posbírat odpadky, ale uklidit veškeré prostory, ve kterých se Vaši hosté pohybovali. Jak úklid zajistíte?